Klubbar - Stockholms Veteranishockeyförbund

Förbund Funktion Hemsida Namn Mailadress Tel mob Adress Postnr Ort Tel bost Tel arb  
Styrelse   www.vetshockey.se                  
  Ordförande   Kenneth Ahl kenneth.ahl@vetshockey.se 073-7271699 Birger Jarlsgatan 120 B 114 20 Stockholm 08-169909 08-27 34 26  
  Vice ordf.   Per De Land pd.deland@gmail.com 070-3569500 Vallmyravägen 11 B 142 51 Skogås      
  Sekr   Peter Skarin p.skarin@gmail.com 070-7823585 Lingsbergsvägen 30 186 43 Vallentuna      
  Kassör   Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555 Övre Egilsvägen 66 152 57 Södertälje      
  Ledamot &
Domaransvarig
  Bengt Johansson bbe.johansson@hotmail.se 070-3425503 Midgårdsvägen 5  3tr 136 46 Haninge 08-7771640 08-502 615 87  
  Ledamot   Birger Lind birger.lind@telia.com 0736-128763 Klisätravägen 41 138 33 Älta 08-7732436 08-728 74 47  
  Ledamot   Tomie Arvert tomie.arvert@telia.com;
tomie.arvert@vehobil.se
070-5560820 Radarvägen 29 183 61 Täby 08-7560820 08-410 304 15  
  Ledamot   Lars Nilsson lani44@live.se 0708-835370 Ekebyvägen 11 186 34 Vallentuna 08-51172046    
  Ledamot   Tomas Granlund thomas.tg@telia.com 070-5591031 Torstunagränd 8 194 55 Upplands Väsby      
  Suppleant   Martin Lennbom martin.lennbom@telia.com 0730-252300 Årdalavägen 130 124 32 Bandhagen      
Övrigt                    
  Revisor   Jan Brandt janne.brandt@telia.com 070-1960007 Filaregränd 3 170 63 Solna      
  Revisor supp.   Per Orest per.orest@srhl.se 0732-418808 Vintervägen 41, 2tr 169 54 Solna      
  Hedersledamot   Bengt Wåhlin bengt@wahlins.net 070-5556971 Bäckvägen 3 D 192 54 Sollentuna 08-356971    
  Valberedning   Conny Håkansson conny.hakansson@hcrbygg.se 0739-202900 Skogsbacken 20 171 25 Sundbyberg      
  Valberedning   Per De Land pd.deland@gmail.com 070-3569500 Vallmyravägen 11 B 142 51 Skogås      
  Webbansvarig   Peter Skarin p.skarin@gmail.com 070-7823585 Lingsbergsvägen 30 186 43 Vallentuna      
  Webbadmin.   Peter Blomqvist sthlm@vetshockey.se +358401972400 Tegelbruksvägen 2 22 150 Jomala, Åland      
Ishockeyförbund                      
Svenska Ishockeyförb.   www.swehockey.se Jan Norström jan.norstrom@norkomp.se   Box 5204 121 16 Johanneshov 08-4490400    
      Joachim Malmquist joachim.malmquist@sollentunahockey.com              
Stockholms Ishockeyförb.   www.stockholmhockey.se       Box 5096 121 16 Johanneshov 08-55671660    
Södermanlands Ish.förb.   www.swehockey.se/sodermanland       Box 127 151 22 Södertälje 08-55062181    
Upplands Ishockeyförb.   www.upplandhockey.se       Box 23062 750 23 Uppsala 018-277029    
S.O.H.A.   www.soha.se Björn Åberg bjorn@soha.se   Vasavägen 42 792 31 Mora 0250-14419    
                       
Rekreation                   Tröjfärg
Klubb Lag Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Adress Postnr Ort Telefon H B
AC Camelen   www.lagsidan.se/acc Janove Pettersson janove.pettersson@telia.com 070-3762503 Utsiktsbacken 24C 117 67 Stockholm   Grön Grön
AIK Hockey   aikif.se/aik-rec Tommy Samuelsson tommy.1891@hotmail.se 070-1092050 Ringvägen 9a 118 23 Stockholm   Svart Vit
IFK Salem   www.laget.se/salemvets Daniel Drougge ddrougge91@gmail.com 073-6406007 Mosshagestigen 106 144 51 Rönninge   Grön Vit
Kallhälls IF   www.kifhockey.com Lucas Kydönholma lucas@gustringsel.se 070-9122890 Rosbergs Väg 11B 176 69 Järfälla   Röd Vit
Solna Hockey     Anders Elmén anders@elmen.se 073-5191031         Svart Vit
                       
Herrar                   Tröjfärg
Klubb Lag Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Adress Postnr Ort Telefon H B
AC Camelen   www.lagsidan.se/acc Janove Pettersson janove.pettersson@telia.com 070-3762503 Utsiktsbacken 24C 117 67 Stockholm   Grön Grön
AIK Hockey +35 & DM aikif.se/aikishockey-oldtimers35 John Sjölund john.sjolund@gmail.com 070-4314836 Hagvägen 11 191 35 Sollentuna   Svart Vit
AIK Hockey +45 aikif.se/aikishockey-oldtimers45 Thomas Endler thomas@sthlmkirorehab.se 070-6085700 Elfviksvägen 68 181 47 Lidingö   Svart Vit
AIK Hockey +55 aikif.se/aikishockey-oldtimers55 Hans Simonsson hans.simonsson.18@telia.com 073-9605085 Runbovägen18 192 48 Sollentuna   Svart Vit
AIK Hockey +60 aikif.se/aikishockey-oldtimers65 Hans Simonsson hans.simonsson.18@telia.com 073-9605085 Runbovägen18 192 48 Sollentuna   Svart Vit
Boo HC +35 www.sportnik.com/boovets Mattias Holmqvist mattias7808@gmail.com 070-7726191 Trädgårdsvägen 6 132 42 Saltsjö-Boo   Grön Vit
Brinken IF +35:1 & DM www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Klas Forsberg klas@forsberg.biz 073-6844703 Sveavägen 32 111 34 Stockholm   Röd Vit
Brinken IF +35:2 & +45 www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Göran Swedberg goran@bromanco.com 070-2056009 Eriksbergsgatan 32 114 30 Stockholm   Röd Vit
Bålsta HC   www.balstahockey.se/bhcveteraner Bengt Wernblom bengt.wernblom@skanska.se;
bengt.wernblom@tele2.se
070-2925294 Stenbjörns väg 10 746 92 Bålsta   Grön Vit
Club de Hockey Undici   www.laget.se/CDH_Undici Lars Molnar lars.molnar@schibsted.se 073-0923900 Buxbomsvägen 32 125 56 Älvsjö   Vit Svart
Göta Traneberg IK   www.lagsidan.se/gotavets Mats Kersten mats.kersten@forsenprojekt.se 070-7557845 Timotejvägen 12 178 35 Ekerö   Röd Vit
Göta Traneberg IK   www.lagsidan.se/gotavets Lars Blomqvist lars.blomqvist@adidas.com 070-7549154 Gråbergsstigen 1 163 45 Spånga   Röd Vit
Hammarby IF Hockey +35 www.svenskalag.se/hammarbyhockey Henrik Pettersson henripett@gmail.com 070-4677433 Sveavägen 14 139 34 Värmdö   Grön Vit
Hammarby IF Hockey +45 +50 & DM www.svenskalag.se/hammarbyhockey Kaj Haataja kaj@soundcorner.se 0707-600731 Sten Bergmans väg 21 121 46 Johanneshov   Grön Vit
Hammarby IF Hockey +55 www.svenskalag.se/hammarbyhockey Jan Söderman bajen52@hotmail.com 0707-820358 Vendelsö Skolväg 6 136 71 Vendelsö   Grön Vit
Haninge Anchors HC   www.svenskalag.se/anchors-vets Joakim Larsson joakim-larsson@telia.com;
joakim@abelkraft.se
070-9446065 Ekingevägen 1 137 54 Tungelsta   Röd Vit
Huddinge IK +35 & DM www.lagsidan.se/huddingehockeyveteraner Conny Anderson conny.anderson@teliacompany.com 070-5339960 Box 1051/Sjövägen 21 141 21 Huddinge   Röd Vit
Huddinge IK +45 & +50 www.lagsidan.se/huddingehockeyveteraner Jörgen Stålnacke jorgen.stalnacke@srvatervinning.se 070-4106376 Box 1051/Sjövägen 21 141 21 Huddinge   Röd Vit
Hässelby Kälvesta HC   www.laget.se/hkhvets Fredrik Age fredrik.age@outlook.com 070-9996828 Astrakangatan 203 165 52 Hässelby   Svart Vit
IF Vallentuna BK   www.vallentunahockey.se/ Lars Nilsson lani44@live.se 0708-835370 Ekebyvägen 11 186 34 Vallentuna 08-51172046 Röd Vit
IFK Tumba   www.sportnik.com/group/34063 Christoffer Welin christoffer.wehlin@jbil.se 0735-017399 Götavägen 12 147 31 Tumba   Röd Vit
IFK Täby HC   www.svenskalag.se/tabyhc-vets Tommie Weiner tommie.are@live.se 070-4264865 Erislundsvägen 276 187 53 Täby   Röd Vit
IFK Täby HC   www.svenskalag.se/tabyhc-vets Mattias Hyll mattias@hyll.se 0733-984108 Kidvägen 17 187 54 Täby   Röd Vit
IFK Österåker +35:1, DM www.laget.se/osterakervets/ Andreas Boustedt andreas.boustedt@gmail.com 073-4350080 Päronkröken 16 184 60 Åkersberga   Blå Vit
IFK Österåker +45 www.laget.se/osterakervets/ Joakim Stenberg joakim.stenberg@branschkansliet.se 070-8976756 Tunavägen 27B 184 52 Österskär   Blå Vit
IFK Österåker 2 +35:2 www.sportadmin.se/hemsida/start/?ID=154695 Mikael Hjalmarson lagledare.jurassic@osterakerhockey.se 070-5662969 Talltitevägen 11 184 61 Åkersberga   Vit Blå
IK Waxholm   www.svenskalag.se/ikwvets Erik Lindgren erik.lindgren@sverigesradio.se 073-7730232 Vaxö IP, Janne Gustavssons väg 185 23 Waxholm   Blå Vit
Järfälla HC +35:1 www.jarfallahockey.com Thomas Barklund thomas@barklund.se 072-5885329 Mjölnarvägen 1 177 41 Järfälla   Röd Vit
Järfälla HC +35:2 www.jarfallahockey.com Mats Jonsson mdj@telia.com 070-4554549 Mjölnarvägen 1 177 41 Järfälla   Röd Vit
Järna SK Wild Hogs   www.laget.se/jskveteraner/ Anders Andersson landerbom@msn.com 0709-132000 Smedsta 38 153 92 Hölö   Röd Röd
Kallhälls IF   www.kifhockey.com Håkan Nordin hakan.nordin@telia.com 070-2097125 Trollvägen 2 176 70 Järfälla   Röd Vit
Kista Hockey   www.kistahockey.nu/kistahockey-veteraner Thomas Granlund thomas.tg@telia.com 070-5591031 Torstunagränd 8 194 55 Upplands Väsby   Röd Röd
Kringelstan   hockey.kringelstan.se/ Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555 Övre Egilsvägen 66 152 57 Södertälje   Blå Vit
Lidingö Vikings HC +35:1 & DM www.svenskalag.se/lvhc-jurassic Staffan Dahlstrand  staffan.dahlstrand@swipnet.se 070-5252727 Kyrkallén 3 181 42 Lidingö   Blå Vit
Lidingö Vikings HC +35:2 www.svenskalag.se/lvhc-gents Oscar Palmers oscar.palmers@gmail.com 072-7006492 Ceremonimästarvägen 17 181 40 Lidingö   Blå Vit
Lidingö Vikings HC +35:2 www.svenskalag.se/lvhc-gents Anne von Euler (kansli) kansli@lvhc.se           Blå Vit
MB Hockey +35:1 & DM www.laget.se/mbhockey_vets Jonas Åblad jonas.ablad@comhem.se 073-4452159 Agraffvägen 17 126 41 Hägersten   Röd Vit
MB Hockey +35:2 www.laget.se/mbhockey_vets Tor Helmstein tor@torhelmstein.com 070-7407671 Botvidsgatan 5 126 49 Hägersten   Röd Vit
Nacka HK +35 & DM www.nackahockey.se/start/?ID=148333 Johan Börjebo johan@nordiskvvs.se 0704-220299 Torsbyvägen 30 139 51 Värmdö   Vit Svart
Nacka HK +45 www.nackahockey.se/start/?ID=148333 John Magnusson john.magnusson@se.ibm.com 070-7931677 Sturevägen 28 133 38 Saltsjöbaden   Vit Svart
Nacka HK +50 www.nackahockey.se/start/?ID=148333 Kjell Gustafsson kjell.gustafsson@samhall.se 070-3013306 Kvarndammsringen 44 134 39 Gustavsberg   Vit Svart
Nacka HK   www.nackahockey.se/start/?ID=148333 Calle Bergsman calle.bergsman@frinox.se 070-7605026 Gubbängsväg 49 122 44 Enskede   Vit Svart
Saltsjöbadens IF   saltsjobadensif.myclub.se/ishockey/ishvets Per Sjöberg per@sjobergs.net 070-9565272 Odenvägen 30 133 38 Saltsjöbaden   Blå Vit
SDE HF +35 & DM www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Vicktor Edsvik vicktoredsvik@hotmail.com 073-9836377 Klockargårdsvägen 2C 182 36 Danderyd   Svart Vit
SDE HF +45 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Eric Odelfelt eodelfelt@gmail.com 076-5438941 Västmannagatan 83A 113 26 Stockholm   Svart Vit
Skå IK   www.sportnik.com/group/33062 Thomas Älgekrans thomas@malarotidning.se 073-3849099 Silverdalsvägen 7 178 34 Ekerö   Gul Grön
Sollentuna HC   sollentunahockey.myclub.se/vets Magnus Karlsson magnus@karlssonhome.com 072-3333033 Surbrunnsgatan 28 113 48 Stockholm   Röd Vit
Solna Hockey +45 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Conny Håkansson conny.hakansson@hcrbygg.se 0739-202900 Skogsbacken 20 171 25 Sundbyberg   Svart Vit
Solna Hockey +45 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Håkan Linnander 28linnander@gmail.com 076-7923928         Svart Vit
Solna Hockey +50 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner               Svart Vit
Solna Hockey +55 & DM idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Tony Karlsson tony.karlsson60@bredband.net 070-6271799 Råstensgatan 1 B, LGH 1102 172 70 Sundbyberg   Svart Vit
Trångsunds IF   www.trankanvets.se Per de Land pd.deland@gmail.com 070-3569500 Vallmyravägen 11 B 142 51 Skogås   Vit Blå
Tullinge TP HC   www.svenskalag.se/ttpvets Charles Nilsson nilssoncharles@gmail.com 070-6452618 Grödingevägen 20b 147 30 Tumba   Blå Vit
Tyresö Hanviken Hockey +35 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Niclas Ohlson niclas@almack.se 070-7461846 Strandvägen 8a 135 62 Tyresö   Röd Vit
Tyresö Hanviken Hockey +45 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Peter Näslund peter@faltetplat.se 070-4532049 Ryavägen 4 135 55 Tyresö   Röd Vit
Wings HC Arlanda +35 www.laget.se/xwings Joakim Mellberg joakimmellberg76@gmail.com 0734-207147 Sättragatan 21 741 96 Knivsta   Mörkblå Vit
Wings HC Arlanda DM www.laget.se/xwings Stefan Grolander sgrolander@gmail.com 0705-782177 Kungsvägen 25C 195 70 Rosersberg   Mörkblå Vit
Värmdö/Boo Hockey +45 www.laget.se/varmdohockeyveteran/ Max Schmidt max.s@bredband.net 0701-904545 Villagatan 16 134 41 Gustavsberg   Blå Vit
Åker/Strängnäs HC   www.akerstrangnashc.com/akerstrangnashc-veteran Peter Jedar peter.jedar@gmail.com 072-1730101 Samtingsgatan 23 645 33 Strängnäs   Svart Vit
Älta IF +35:1 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Tim Jäderberg timpa75@outlook.com 0704-588199 Anemonvägen 26 138 39 Älta   Gul Svart
Älta IF +35:1 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Joackim Claesén joackimclaesen@gmail.com 0703-711105 Odlingsvägen_63 138 36 Älta   Gul Svart
Älta IF +35:2 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Ola Sandén ola.sanden@outlook.com 070-8252709 Bergstigen 1 138 33 Älta   Gul Svart
Älta IF +45 & +50 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Martin Lennbom martin.lennbom@telia.com 0730-252300 Årdalavägen 130 124 32 Bandhagen   Gul Svart
Älta IF Överledare www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Birger Lind birger.lind@telia.com 073-6128763 Klisätravägen 41 138 33 Älta   Gul Svart
Örby IS/IFK Östberga +50   Lars Blom lars.blom@live.se 073-8677075 Eva Bonniers gata 13 129 54 Hägersten   Svart Röd
Örby IS/IFK Östberga +55   Rolf Hagman rolf.hagman@telia.com 076-8057674 Havsörnsväg 37 123 49 Farsta   Svart Röd