Klubbar - Stockholms Veteranishockeyförbund

Förbund/SVIF del Funktion Hemsida Namn Mailadress Tel mob Tel bost Tel arb
Styrelse www.vetshockey.se
Ordförande Martin Lennbom martin.lennbom@ishockeyforbundost.se 073-0252300
Kassör Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555
Sekreterare Per De Land pd.deland@gmail.com 070-3569500
Tävlingsadmin
Webbadmin
Peter Blomqvist sthlm@vetshockey.se +358401972400
Tävlingsansv. Tomie Arvert tomie.arvert@gmail.com 070-5560820 08-7560820 08-410 304 15
Domaransvarig Conny Ringman daifconny@gmail.com 073-7700556
Adjungerad
Stockholms IF
Peter Andersson peter.andersson@stockholmhockey.se
Suppleant Kenneth Ahl kenneth.ahl@outlook.com 073-7271699 08-169909 08-27 34 26
Suppleant Peter Skarin p.skarin@gmail.com 070-7823585
Övrigt
Revisor Jan Brandt janne.brandt@telia.com 070-1960007
Revisor supp. Per Orest per.r.orest@gmail.com 073-2418808
Valberedning   Conny Håkansson conny.hakansson@hcrbygg.se 073-9202900
Valberedning
Hedersmedlemmar
Hedersmedlem Bengt Wåhlin bengt@wahlins.net 070-5556971 08-356971
Hedersmedlem Lars Nilsson lani44@live.se 070-8835370 08-51172046
Hedersmedlem Birger Lind birger.lind@telia.com 073-6128763
Ishockeyförbund
Svenska Ishockeyförb. www.swehockey.se Jan Norström jan.norstrom@norkomp.se 08-4490400
Stockholms Ishockeyförb. www.stockholmhockey.se stockholm@stockholmhockey.se 08-55671660
Södermanlands Ish.förb. www.swehockey.se/sodermanland kansliet@sodermanlandhockey.se 08-55062181
Upplands Ishockeyförb. www.swehockey.se/uppland kansli@upplandshockey.se 018-277029
S.O.H.A. www.laget.se/soha/
Klubb Lagansvarig Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Tröjfärg H Tröjfärg B
AC Camelen www.laget.se/ACCamelen Janove Pettersson janove.pettersson43@gmail.com 070-3762503 Grön Grön
AC Camelen www.laget.se/ACCamelen Kjell Lundman kjelllundman918@hotmail.com 070-5397882 Grön Grön
AIK Hockey +35 & DM aikif.se/aikishockey-oldtimers35 Alex Geuken alex.geuken@xensam.com 072-5848949 Svart Vit
AIK Hockey +35 aikif.se/aikishockey-oldtimers35 Kristoffer Thelin kristoffer.thelin@gmail.com 070-7124980 Svart Vit
AIK Hockey +45 aikif.se/aikishockey-oldtimers45 John Sjölund john.sjolund@gmail.com 070-4314836 Svart Vit
AIK Hockey +50 Thomas Endler endler58@gmail.com 070-6085700 Svart Vit
Boo HC www.laget.se/BooHockeyVeteraner Mattias Holmqvist mattias7808@gmail.com 070-6930590 Grön Vit
Brinken IF +35 & DM www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Max Lönnqvist max.lonnqvist@me.com 073-6104445 Röd Vit
Brinken IF +45 www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Marcus Söderberg marcus@capcoach.com 070-5877872 Röd Vit
Brinken IF +50 www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Göran Swedberg goran@swedberg.eu 070-2056009 Röd Vit
Brinken IF www.svenskalag.se/brinkensif-veteraner Klas Forsberg klas@forsberg.biz Röd Vit
Bålsta HC www.balstahockey.se/bhcveteraner Johan Åkerman johanakerman7@gmail.com 070-3289560 Grön Vit
Gnesta IK www.laget.se/GIKVetsH35 Jens Wahlberg jensa79_@hotmail.com 070-1653701 Blå Vit
Gnesta IK www.laget.se/GIKVetsH35 Jonny Johansson jonnyjohansson_5@hotmail.com 070-1575760 Blå Vit
Hammarby IF Hockey +50 & +55 www.hammarbyhockey.org/?SID=42927 Kaj Haataja kaj@soundstore.se 070-7600731 Grön Vit
Hammarby IF Hockey +60 www.hammarbyhockey.org/?SID=42927 Robert Nyqvist robert.nyqvist@hammarbyhockey.se 070-8120455 Grön Vit
Haninge Anchors HC www.haningeanchors.se/anchors-vets Joakim Larsson joakim-larsson@telia.com 072-3418282 Röd Vit
Haninge Anchors HC www.haningeanchors.se/anchors-vets Thomas Nordström t.nordstrom80@hotmail.se 070-9308158 Röd Vit
Huddinge IK www.laget.se/huddingehockeyveteranherr Micke Nilsson minir1@me.com 070-2553311 Röd Vit
Huddinge IK www.laget.se/huddingehockeyveteranherr Jörgen Stålnacke jorgen.stalnacke@gmail.com 073-0884611 Röd Vit
Hässelby Kälvesta HC www.laget.se/hkhvets Stefan Ivarsson nossravi@gmail.com 076-5361040 Svart Vit
IFK Mariefred www.laget.se/IFK-Mariefred-Vets Rikard Rydén rikard.ryden.rr@gmail.com 070-8280865 Vit Blå
IFK Salem www.laget.se/SalemVets Emanuel Karlsson emanuel.karlsson.1989@gmail.com
IFK Tumba www.tumbahockey.se/tumbahockey-veteraner Per Norman per.mail@telia.com 073-3753937 Röd Vit
IFK Täby HC www.svenskalag.se/tabyhc-vets Mattias Hyll mattias@hyll.se 073-3984108 Röd Vit
IFK Täby HC www.svenskalag.se/tabyhc-vets Andreas Lindell perandreas.lindell@gmail.com 072-5655340 Röd Vit
IFK Täby HC www.svenskalag.se/tabyhc-vets Anders Carlblom 1972awc@gmail.com 070-9861271  Röd Vit
IK Waxholm Matchkoord. www.svenskalag.se/ikwvets Henrik Palmeus henrik.palmaeus@gmail.com 0702-403430 Blå Vit
IK Waxholm www.svenskalag.se/ikwvets Johan Lundell johan.lundell@lindbacks.se 072-5344112 Blå Vit
Järfälla HC jarfallahockey.myclub.se/veteraner Rickard Hedman rickardhedman@hotmail.com 070-4350473 Röd Vit
Järfälla HC jarfallahockey.myclub.se/veteraner Daniel Sörqvist daniel.sorqvist@gmail.com 076-8630235 Röd Vit
Järna SK Wild Hogs www.jarnask.se/?SID=50805 Anders Andersson landerbom@msn.com 070-9132000 Röd Röd
Kallhälls IF www.svenskalag.se/kallhallsif-vets Håkan Nordin hakan.nordin@telia.com 070-2097125 Röd Vit
Kallhälls IF www.svenskalag.se/kallhallsif-vets Lars Jansson lars.jansson@cygate.se 076-7626040 Röd Vit
Kista Hockey www.kistahockey.nu/kistahockey-veteraner Mikael Castanius mikael.castanius@belysningsbranschen.se 076-0066704 Svart Svart
Kringelstan hockey.kringelstan.se/ Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555 Blå Vit
Lidingö Vikings HC www.svenskalag.se/lvhc-jurassic Staffan Dahlstrand  stda05@gmail.com 070-5252727 Blå Vit
Nacka HK +35 & DM www.nackahockey.se/start/?ID=148333 John Magnusson john.o.magnusson@gmail.com 070-7931677 Svart Vit
Nacka HK +55 & +60 www.nackahockey.se/start/?ID=148333 Kjell Gustafsson kjell.gustafsson@samhall.se 070-2910968 Svart Vit
Norsborgs IF Daniel Landqvist nif@nif.se
Nynäshamns IF HC Marcus Hellman hellman.marcus@gmail.com
Saltsjöbadens IF www.svenskalag.se/saltsjobadens-if-vets Per Sjöberg per@sjobergs.net 070-9565272 Blå Vit
SDE HF +35-1 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Tomas Roos tomas@roos.se 070-6467575 Svart Vit
SDE HF +35-2 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Olof Norlander olof.norlander@gmail.com 073-9836398 Svart Vit
SDE HF +35-2 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Marcus Åkerberg marcus.akerberg@nomo.se 070-4747502 Svart Vit
SDE HF +45 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Jon Persson jp_perk@hotmail.com 076-1495015 Svart Vit
SDE HF +55 www.svenskalag.se/sdehockey-veteraner Eric Odelfelt eodelfelt@gmail.com 076-5438941 Svart Vit
Skå IK www.skaik.se/skaik-ishockey-rekreationherr Fredrik Garpedal fredrik@arstabergobygg.se 070-3204000 Gul Gul
Sollentuna HC +35 sollentunahockey.myclub.se/vets Patrik Isaksson Greman patrik.isaksson@sepuab.se 070-8366404 Röd Vit
Sollentuna HC +50 sollentunahockey.myclub.se/vets Robert Karlsson robert.karlsson@dahl.se 072-7258182 Röd Vit
Solna Hockey +35 www.solnahockey.se/start/?ID=346943 Jimmy Johansson sandgatan83@gmail.com 070-4247252 Svart Vit
Solna Hockey +35 www.solnahockey.se/start/?ID=346943 Roy Zacharias zachariasroy.rz@gmail.com 073-9823175 Svart Vit
Solna Hockey +55 www.solnahockey.se/start/?ID=346943 Tony Karlsson tony.karlsson629@gmail.com 073-1506033 Svart Vit
Solna Hockey +55 www.solnahockey.se/start/?ID=346943 Martin Etlis kmetlis@gmail.com 070-5737815 Svart Vit
Trångsunds IF www.trankanvets.se Per de Land pd.deland@gmail.com 070-3569500 Blå Vit
Tullinge TP HC +35 www.svenskalag.se/ttpvets Tobias Fredricson herr_fredricson@hotmail.com 073-9843913 Blå Vit
Tullinge TP HC Reserv +35 +50 www.svenskalag.se/ttpvets Patrik Fredricson patrik.fredricson@gmail.com 070-7945072 Blå Vit
Tullinge TP HC +50 www.svenskalag.se/ttpvets Thomas Hallin thomas.hallin0353@gmail.com 070-3164607 Blå Vit
Tyresö Hanviken Hockey +35 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Niclas Olsson niclas@almack.se 070-7461846 Röd Vit
Tyresö Hanviken Hockey +45 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Peter Näslund peter@faltetplat.se 070-4532049 Röd Vit
Vallentuna Hockey +35 & DM www.svenskalag.se/vallentunaoldtimers Markus Broberg markus.broberg@hotmail.com 070-4584920 Röd Vit
Vallentuna Hockey +45 www.svenskalag.se/vallentunaoldtimers Klas Petersén bassep@gmail.com 072-1808430 Röd Vit
Vallentuna Hockey +50 www.svenskalag.se/vallentunaoldtimers Jukka Oiva oiva.jukka@gmail.com 070-6667050 Röd Vit
Vallentuna Hockey Match-koordin. www.svenskalag.se/vallentunaoldtimers Lars Nilsson lani44@live.se 070-8835370 Röd Vit
Värmdö HC +45 www.varmdohockey.se/start/?ID=216112 Max Schmidt maxmetaxa@gmail.com 070-1904545 Blå Vit
Väsby Legends +45 www.svenskalag.se/vasbyhockey-herrvets Arne Carlsson arne@adrepublic.se 072-2294244 Vit Vit
X-Wings www.laget.se/xwings/ Tomas Hedin tomas.hedin67@gmail.com 070-5579111 Blå Blå
Älta IF +35 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Totte Hammarqvist tottenham83@hotmail.com 073-3308534 Svart Vit
Älta IF +35 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Stefan Sundberg carl.stefan.sundberg@gmail.com 076-1060972 Svart Vit
Älta IF +45, DM www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Joackim Claesén joackimclaesen@gmail.com 070-3711105 Svart Svart
Älta IF +45, DM www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Tim Jäderberg timpa75@outlook.com 070-4588199 Svart Svart
Älta IF GM www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Martin Lennbom martin.lennbom@ishockeyforbundost.se 073-0252300 Svart Vit
Örby IS/IFK Östberga Lars Blom lars.blom@live.se 073-8677075 Röd Vit
Örby IS/IFK Östberga Rolf Hagman rolf.hagman@telia.com 070-6476099 Röd Vit
Österåker Mariners +35-1, +45, DM www.svenskalag.se/osterakersveteranhockeyforening Martin Wootz martin-ante@hotmail.com 079-0761334 Blå Vit
Österåker Mariners +35-2 www.svenskalag.se/osterakersveteranhockeyforening Dan Leeman dan@leeman.se 073-5122384 Röd Blå
Österåker Mariners +35-2 www.svenskalag.se/osterakersveteranhockeyforening Erik Skoglund erikskoglund82@gmail.com 070-9322633 Blå Vit