Klubbar - Stockholms Veteranishockeyförbund

Förbund Funktion Hemsida Namn Mailadress Tel mob Adress Postnr Ort Tel bost Tel arb
Styrelse   www.vetshockey.se                
  Ordförande   Kenneth Ahl kenneth.ahl@vetshockey.se 073-7271699 Birger Jarlsgatan 120 B 114 20 Stockholm 08-169909 08-27 34 26
  Sekr   Peter Skarin p.skarin@gmail.com 070-7823585 Lingsbergsvägen 30 186 43 Vallentuna    
  Kassör   Sven-Olof Sköld sven-olof.skold@telia.com 073-6451477 Huvudstagatan 3 A 171 44 Solna    
  Ledamot   Ulf Lange ulf.bulten.lange@gmail.com 076-1050822 Vänortsringen 50 195 30 Märsta    
  Ledamot &
Domaransvarig
  Bengt Johansson bbe.johansson@hotmail.se 070-3425503 Midgårdsvägen 5  3tr 136 46 Haninge 08-7771640 08-502 615 87
  Ledamot   Birger Lind birger.lind@telia.com 0736-128763 Klisätravägen 41 138 33 Älta 08-7732436 08-728 74 47
  Ledamot   Tomie Arvert tomie.arvert@telia.com;
tomie.arvert@vehobil.se
070-5560820 Radarvägen 29 183 61 Täby 08-7560820 08-410 304 15
  Ledamot   Bengt Wåhlin bengt@wahlins.net 070-5556971 Bäckvägen 3 D 192 54 Sollentuna 08-356971  
  Ledamot   Lars Nilsson lani44@live.se 0708-835370 Ekebyvägen 11 186 34 Vallentuna 08-51172046  
  Suppleant   Tomas Granlund thomas.tg@telia.com 070-5591031 Torstunagränd 8 194 55 Upplands Väsby    
  Suppleant   Helena Skoglund helena2skoglund@gmail.com 076-8086699 Gräsåkersvägen 37F 178 36 Ekerö    
Övrigt                  
  Revisor   Jan Brandt janne.brandt@telia.com 070-1960007 Filaregränd 3 170 63 Solna    
  Revisor   Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555 Övre Egilsvägen 66 152 57 Södertälje    
  Valberedning   Conny Håkansson conny.hakansson@hcrbygg.se 0739-202900 Skogsbacken 20 171 25 Sundbyberg    
  Valberedning   Richard Thunberg              
  Valberedning   Per De Land per.deland@skanova.se 070-3569500 Vallmyravägen 11 B 142 51 Skogås    
  Adjungerad   Barbro Eriksson barbro.alnas@telia.com            
  Adjungerad   Väljs på höstmötet              
  Webbansvarig   Peter Skarin p.skarin@gmail.com 070-7823585 Lingsbergsvägen 30 186 43 Vallentuna    
  Webbadmin.   Peter Blomqvist sthlm@vetshockey.se +358401972400 Tegelbruksvägen 2 22 150 Jomala, Åland    
Ishockeyförbund                    
Svenska Ishockeyförb.   www.swehockey.se       Box 5204 121 16 Johanneshov 08-4490400  
      Jan Norström jan.norstrom@norkomp.se            
      Joachim Malmquist joachim.malmquist@sollentunahockey.com            
Stockholms Ishockeyförb.   www.stockholmhockey.se       Box 5096 121 16 Johanneshov 08-55671660  
Södermanlands Ish.förb.   www.swehockey.se/sodermanland       Box 127 151 22 Södertälje 08-55062181  
Upplands Ishockeyförb.   www.upplandhockey.se       Box 23062 750 23 Uppsala 018-277029  
S.O.H.A.   www.soha.se Björn Åberg bjorn@soha.se   Vasavägen 42 792 31 Mora 0250-14419  
                       
Damer                   Tröjfärg
Klubb Lag Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Adress Postnr Ort Telefon H B
Ekerö IK   www.ekeroik.se/group/33103 Helena Skoglund helena2skoglund@gmail.com 076-8086699 Gräsåkersvägen 37F 178 36 Ekerö   Blå Vit
Haninge Anchors   www.svenskalag.se/anchors-dam-b Tina Carlson ctina.carlson@gmail.com 0735-261440 Uttervägen 35 136 45 Handen   Vinröd Vit
Huddinge IK   www.lagsidan.se/mammalaget Johanna Tärnström johanna.tarnstrom@niras.se 073-5398977 Box 1051/Sjövägen 21 141 21 Huddinge   Röd Vit
Huddinge IK   www.lagsidan.se/mammalaget Carola Thulin carola.thulin@telia.com 070-5456087         Röd Vit
Lidingö/Brinken   www.laget.se/LVHCLADYVIKINGS Anne von Euler (Lidingö) annevoneuler@gmail.com 0734-233623 Riddarvägen 30 181 32 Lidingö   Rosa Rosa
Lidingö/Brinken   www.laget.se/LVHCLADYVIKINGS Hanna Lindqvist (Brinken) lindqvist-hanna@hotmail.com           Rosa Rosa
IFK Mariehamn     Pia Qvarfordt piaq@aland.net +3584573444710 Torggatan 13 B 22 100 Mariehamn, Åland   Vit Grön
Rimbo IF Ishockey   www.rimboif.com/?SID=14466 Rebecka Meander beckis72@hotmail.com 0760-934299 Bygärdet 9C 761 97 Norrtälje   Blå Blå
Rimbo IF Ishockey   www.rimboif.com/?SID=14466 Sofia Nilsson sofiaelvira.n@gmail.com 0732-042272         Blå Blå
Skå IK   www.skaik.se/skaik-ishockey-mammuts Ankie Rollfeldt ankie@mmxreklambyra.se 0709-610471 Palettvägen 4 179 62 Stenhamra   Gul Grön
Sollentuna HC   www.sollentunahockey.com/ Lars Bjuström Hansson lars.hansson@carnegie.se 073-4178927 Pumpvägen 3 191 35 Sollentuna   Röd Vit
Solna Hockey   www8.idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Bagladies/ Tina Eriksson tinassmakottar@msn.com 070-5270475 Kolonnvägen 24 b 169 70 Solna   Orange  
Trångsunds IF   www.laget.se/trangsundsifdam Josefine Svensson svenssonj72@gmail.com 070-7148108 Edbovägen 14 142 63 Trångsund   Blå Vit
Värmdö HC   www.laget.se/varmdodamer Karin Cederhage karin@cederhage.se 072-2442906 Skogsälvsvägen 6 139 56 Värmdö   Blå Vit
Värmdö HC   www.laget.se/varmdodamer Cecilia Edling Östman ciaedling@hotmail.com 070-9817933 Violavägen 12 139 40 Värmdö   Blå Vit
Älta IF   www.altaif.se/alagdam Terese Hammarqvist tess.hammarqvist@gmail.com 070-6997764 Odlingsvägen 25 138 36 Älta   Gul el. Svart Gul el. Svart
                       
Rekreation                   Tröjfärg
Klubb Lag Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Adress Postnr Ort Telefon H B
AIK   aikif.se/aik-rec Per Orest per.orest@srhl.se 0732-418808 Vintervägen 41, 2tr 169 54 Solna   Svart Vit
AC Camelen   www.lagsidan.se/acc Janove Pettersson janove.pettersson@telia.com 070-3762503 Utsiktsbacken 24C 117 67 Stockholm   Vit Vit
Kallhälls IF   www.kifhockey.com Lucas Kydönholma lucas@gustringsel.se 070-0390937 Pressarvägen 13 176 71 Järfälla   Röd Vit
                       
Herrar                   Tröjfärg
Klubb Lag Hemsida Kontaktperson Mailadress Mobil Adress Postnr Ort Telefon H B
AIK +35 & DM aikif.se/aikishockey-oldtimers35 John Sjölund john.sjolund@bonniernews.se 070-4314836 Hagvägen 11 191 35 Sollentuna   Svart Vit
AIK +45 aikif.se/aikishockey-oldtimers45 Thomas Endler endler58@gmail.com 070-6085700 Elfviksvägen 68 181 47 Lidingö   Svart Vit
AIK +55 aikif.se/aikishockey-oldtimers55 Hans Simonsson hans.simonsson.18@telia.com 073-9605085 Runbovägen18 192 48 Sollentuna   Svart Vit
AIK +60 aikif.se/aikishockey-oldtimers65 Hans Simonsson hans.simonsson.18@telia.com 073-9605085 Runbovägen18 192 48 Sollentuna   Svart Vit
Boo HC +35 www.sportnik.com/boovets Mattias Holmqvist mattias7808@gmail.com 070-7726191 Trädgårdsvägen 6 132 42 Saltsjö-Boo   Grön Vit
Boo-Värmdö +45 www.sportnik.com/boovets Max Schmidt max.s@bredband.net 070-1904545 Villagatan 16 141 34 Gustavsberg   Vit Blå
Brinken IF +35:1 & DM www8.idrottonline.se/BrinkensIF-Ishockey/Varalag/Veteranerna/ Klas Forsberg klas@forsberg.biz 073-6844703 Sveavägen 32 111 34 Stockholm   Röd Vit
Brinkens IF +35:2 www8.idrottonline.se/BrinkensIF-Ishockey/Varalag/Veteranerna/ Göran Swedberg goran@bromanco.com 070-2056009 Eriksbergsgatan 32 114 30 Stockholm   Röd Vit
Brinkens IF +45 www8.idrottonline.se/BrinkensIF-Ishockey/Varalag/Veteranerna/ Göran Swedberg goran@bromanco.com 070-2056009 Eriksbergsgatan 32 114 30 Stockholm   Röd Vit
Bålsta HC   www.balstahockey.se/bhcveteraner Bengt Wernblom bengt.wernblom@skanska.se 070-2925294 Stenbjörns väg 10 746 92 Bålsta   Grön Grön
AC Camelen   www.lagsidan.se/acc Janove Pettersson janove.pettersson@telia.com 070-3762503 Utsiktsbacken 24C 117 67 Stockholm   Grön Grön
Club de Hockey Undici   www.laget.se/CDH_Undici Lars Molnar lars.molnar@schibsted.se 073-0923900 Buxbomsvägen 32 125 56 Älvsjö   Vit Svart
Göta Traneberg IK   www.lagsidan.se/gotavets Mats Kersten mats.kersten@forsenprojekt.se 070-7557845 Timotejvägen 12 178 35 Ekerö   Röd Vit
Göta Traneberg IK   www.lagsidan.se/gotavets Lars Blomqvist lars.blomqvist@adidas.com 070-7549154 Gråbergsstigen 1 163 45 Spånga   Röd Vit
Hammarby IF Hockey +35 www.svenskalag.se/hammarbyhockey Anders Bernegard bilochmckungsholmen@gmail.com 0707-214747 Hagalundsgatan 17 169 65 Solna   Grön Vit
Hammarby IF Hockey +45 www.svenskalag.se/hammarbyhockey Kaj Haataja kaj@soundcorner.se 0707-600731 Sten Bergmans väg 21 121 46 Johanneshov   Grön Vit
Hammarby IF Hockey +55 www.svenskalag.se/hammarbyhockey Jan Söderman bajen52@hotmail.com 0707-820358 Vendelsö Skolväg 6 136 71 Vendelsö   Grön Vit
Haninge Anchors +35:1 & DM www.svenskalag.se/anchors-vets Joakim Larsson joakim-larsson@telia.com 070-9446065 Ekingevägen 1 137 54 Tungelsta   Röd Vit
Haninge Anchors +35:2 www.svenskalag.se/anchors-vets Lennart Olsson lelle-olsson@hotmail.com 0707-910283 Hörnvägen 4 137 38 Västerhaninge   Röd Vit
Huddinge IK   www.lagsidan.se/huddingehockeyveteraner Jörgen Stålnacke jorgen.stalnacke@srvatervinning.se 070-4106376 Box 1051/Sjövägen 21 141 21 Huddinge   Röd Vit
Hässelby Kälvesta HC   www.laget.se/hkhvets Fredrik Age fredrik.age@outlook.com 070-9996828 Astrakangatan 203 165 52 Hässelby   Svart Vit
Järfälla HC +35 www.jarfallahockey.com Thomas Barklund thomas@barklund.se 072-5885329 Mjölnarvägen 1 177 41 Järfälla   Röd Vit
Järna SK Wild Hogs   www.laget.se/jskveteraner/ Anders Andersson landerbom@msn.com 0709-132000 Smedsta 38 153 92 Hölö   Röd Röd
Kallhälls IF   www.kifhockey.com Håkan Nordin hakan.nordin@telia.com 070-2097125 Trollvägen 2 176 70 Järfälla   Röd Vit
Kista Hockey   www.kistahockey.nu/kistahockey-veteraner Thomas Granlund thomas.tg@telia.com 070-5591031 Torstunagränd 8 194 55 Upplands Väsby   Röd Röd
Kringelstan   hockey.kringelstan.se/ Tomas Broström to.brostrom@gmail.com 070-4383555 Övre Egilsvägen 66 152 57 Södertälje   Blå Vit
Lidingö Vikings HC   www.laget.se/lvhc_vets Staffan Dahlstrand  staffan.dahlstrand@swipnet.se 070-5252727 Kyrkallén 3 181 42 Lidingö   Blå Vit
MB Hockey +35:1 & DM http://www.laget.se/mbhockey_vets Jonas Åblad jonas.ablad@comhem.se 073-4452159 Agraffvägen 17 126 41 Hägersten   Vit Röd
MB Hockey +35:2 http://www.laget.se/mbhockey_vets Tor Helmstein tor@torhelmstein.com 070-7407671 Botvidsgatan 5 126 49 Hägersten   Vit Röd
Nacka HK +35 & DM www4.idrottonline.se/NackaHK-Ishockey/ John Magnusson john.magnusson@se.ibm.com 070-7931677 Sturevägen 28 133 38 Saltsjöbaden   Vit Svart
Nacka HK +45 www4.idrottonline.se/NackaHK-Ishockey/ Calle Bergsman calle.bergsman@frinox.se 070-7605026 Gubbängsväg 49 122 44 Enskede   Vit Svart
Saltsjöbadens IF   saltsjobadensif.myclub.se/ishockey/ishvets Per Sjöberg per@sjobergs.net 070-9565272 Odenvägen 30 133 38 Saltsjöbaden   Blå Vit
SDE HF +35 www.lagsidan.se/sdehockeyveteraner Victor Edsvick vicktor@kakelochrot.se 073-9836377         Svart Vit
SDE HF +45 www.lagsidan.se/sdehockeyveteraner Eric Odelfelt eodelfelt@gmail.com 076-5438941 Västmannagatan 83A 113 26 Stockholm   Svart Vit
Skå IK   www.sportnik.com/group/33062 Thomas Älgekrans thomas@malarotidning.se 073-3849099 Silverdalsvägen 7 178 34 Ekerö   Gul Grön
Sollentuna HC   sollentunahockey.myclub.se/vets Magnus Karlsson magnus@karlssonhome.com 072-3333033 Surbrunnsgatan 28 113 48 Stockholm   Vit Röd
Solna Hockey +45 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Conny Håkansson conny.hakansson@hcrbygg.se 0739-202900 Skogsbacken 20 171 25 Sundbyberg   Svart Vit
Solna Hockey +45 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Sven-Erik Pettersson sepettersson33@hotmail.com 0703-890698 Bangatan 7 171 63 Solna   Svart Vit
Solna Hockey +50 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Tommy Samuelsson tommy.1891@hotmail.se 070-1092050 Ringvägen 9A 118 23 Stockholm   Svart Vit
Solna Hockey +50 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Håkan Linnander 28linnander@gmail.com 076-7923928         Svart Vit
Solna Hockey +55 idrottonline.se/SolnaSK-Ishockey/Arbetsrumlista/Veteraner Tony Karlsson tony.karlsson@ericsson.com 070-6271799 Råstensgatan 1 B, LGH 1102 172 70 Sundbyberg   Svart Vit
Trångsunds IF   www.trankanvets.se Per de Land per.deland@skanova.se 070-3569500 Vallmyravägen 11 B 142 51 Skogås   Vit Blå
Tullinge TP HC   www.svenskalag.se/ttpvets Charles Nilsson challe@telia.com 070-6452618 Grödingevägen 20b 147 30 Tumba   Blå Vit
IFK Tumba   www.sportnik.com/group/34063 Tomas Holmsten diftompa@gmail.com 072-5734642 Lillmalmsvägen 13A 147 71 Grödinge   Röd Vit
Tyresö Hanviken Hockey +35 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Niclas Ohlson niclas@almack.se 070-7461846 Strandvägen 8a 135 62 Tyresö   Röd Vit
Tyresö Hanviken Hockey +45 hanvikenssk.myclub.se/ishockey/thhveteranerna Peter Näslund peternaslund@msn.com 070-4532049 Ryavägen 4 135 55 Tyresö   Röd Vit
IFK Täby HC   www.lagsidan.se/tabyhcvets Tommie Weiner tommie.are@live.se 070-4264865 Erislundsvägen 276 187 53 Täby   Vit Röd
IF Vallentuna BK   www.vallentunahockey.se/ Lars Nilsson lani44@live.se 0708-835370 Ekebyvägen 11 186 34 Vallentuna 08-51172046 Röd Vit
Värmdö HC   www.laget.se/varmdohockeyveteran/ Max Schmidt max.s@bredband.net 0701-904545 Villagatan 16 134 41 Gustavsberg   Blå Vit
Wings HC Arlanda +35 www.lagsidan.se/arlandawingsvets Joakim Mellberg joakimmellberg76@gmail.com 0734-207147 Sättragatan 21 741 96 Knivsta   Vit Svart
Wings HC Arlanda +45 www.lagsidan.se/arlandawingsvets Stefan Grolander grolander@bredband.net 0705-782177 Kungsvägen 25C 195 70 Rosersberg   Vit Svart
Åker/Strängnäs HC   www.akerstrangnashc.com/akerstrangnashc-veteran Peter Jedar peter.jedar@gmail.com 076-6480148 Samtingsgatan 23 645 33 Strängnäs   Svart Vit
Älta IF Alla www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Martin Lennbom martin.lennbom@glocalnet.net 0730-252300 Årdalavägen 130 124 32 Bandhagen   Gul Svart
Älta IF +35:1 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Mats Landbu matsla@live.se 070-2480343 Björnvägen 16 138 35 Älta   Gul Svart
Älta IF +35:2 www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Ola Sandén ola.sanden@outlook.com 070-8252709 Bergstigen 1 138 33 Älta   Gul Svart
Älta IF +50 & överled. www.altaif.se/altaif-ishockey-veteraner Birger Lind birger.lind@telia.com 073-6128763 Klisätravägen 41 138 33 Älta   Gul Svart
Örby IS/IFK Östberga +50   Lars Blom lars.blom@live.se 073-8677075 Eva Bonniers gata 13 129 54 Hägersten   Svart Röd
Örby IS/IFK Östberga +55   Rolf Hagman rolf.hagman@telia.com 076-8057674 Havsörnsväg 37 123 49 Farsta   Svart Röd
IFK Österåker +35 Elit, DM www.laget.se/osterakervets/ Pierre Reif pierre.reif@tele2.se 0709-755486 Lavettvägen 2 184 60 Åkersberga   Blå Vit
IFK Österåker +45 www.laget.se/osterakervets/ Joakim Stenberg joakim.stenberg@branschkansliet.se 070-8976756         Blå Vit
IFK Österåker 2 +35 Div 2N www.sportadmin.se/hemsida/start/?ID=154695 Mikael Hjalmarson lagledare.jurassic@osterakerhockey.se 070-5662969 Talltitevägen 11 184 61 Åkersberga   Vit Blå